Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Helldorado: Conspiracy

 
http://helldorado.wbl.sk/header.jpg
Samostatne hrateľné pokračovanie westernovej akčnej 3D RTS Desperados 2 Cooper’s Revenge, ktorá neprinesie zásadne nič nového, čo sa koncepcie hry týka, ale ponúka veľa nových drobností, ktoré aj znalcov pôvodnej hry určite potešia. K dispozícii je celá rada nových lokácií a misií vrátane prepadnutia vlaku, návštevy New Orleans, krvavého súmraku v Santa Fé a podobne. Ďalej čakajte vylepšenú AI a tradičné tri úrovne obtiažnosti. Každý z hrdinov dostane do vienka 4 nové individuálne schopnosti i kombo akcie. Vylepšenie stretlo tiež Quick Action prvok a úplne nový je aj systém poskytujúci analýzu situácie na základe schopností hráča. Zrejme najväčšou novinkou je však Movie mód, ktorý záujemcom poslúži pre natáčanie vlastných western filmov.

Hlavné rysy :
-   6 hratelných postáv s 15 novými schopnosťami.
-   Možnosť natáčania Westernových filmov.
-   3 rôzné obtiažnosti na chuť každému.
-   60 rôzných nepriateľov s taktickým uvažovaním.
-   Využívanie protivníkových slabín.
Minimálna Konfigurácia:
Windows XP, Vista[32bit], procesor 2000MHz, pamäť 512MB RAM, grafická karta s 128MB RAM, 4.00GB voľno na disku, DVDROM
 

Hodnotenie podľa admina Tomáša: 

1.úvodné hodnotenie: Po tom ako som si zahral demo tejto hry, môžem posúdiť že hra je predsalen v niečom lepšia ako predchádzajúci diel. Je o mnoho pestrejšia, zábavnejšia, viac možností v hre, reálnejšia a o niečo kvalitnejšia. HW nároky na túto hru sú slabé čiže to rozbeháte aj na starších strojoch: 512MB RAM, graficka karta 128MB, procesor 2,0Ghz
2.grafika:7/10  V grafike sa hra nikde nedostala zostáva na rovnakej úrovni ako predchádzajúci diel. Hru som hral na nízkej až strednej úrovni grafiky kde som mal jedine vysoko nastavené rozlíšenie monitora na 1680xXXXX,kvôli tomu že mám taký monitor, a to už mi dosť zaťažovalo pc.Hra miesta trhala ako besná takže som znížil rozlíšenie na 1024x768 čo už pridávalo na nižšej kvalite obrysoch postáv budov a všetkého čo ste na obrazovke videli.
3.charaktery hrdinov:10/10   Sú obohatené o nové schopnosti ktoré ste v starších dieloch nemali.
4.nepriatelské postavy:8/10   Postavy v tejto hre sú o niečo rozumnejšie, všímavejšie a o niečo chytrejšie ako v druhom diely. Môžu si vás všímať z oveľa väčšej diaľky a inak reagovať a konať. Poukazujem tým na blbé správanie zloduchov v dvojke. Niekedy zabijete súpera priamo jeho kumpánovi pred nosom a on si to nevšimne... Toto sa naštastie v Conspiracy tak často nestáva.
5.úroveň obtiažnosti:7/10 Dobrou vecou je to že si môžete nastaviť tri obtiažnosti. Avšak medzi nimi vidím len taký rozdiel že do protivníkov musíte strielať viac aby ste ich zabili.
6.ovládanie:8/10  Ovládanie sa v podstate vôbec nelíši od predchádzajúceho dielu. Je pohodlné a takmer jednoduché. Aj keď sa mnohí sťažujú na náročnosti ovládania. Je už vaša vec či hru hrať v štýle klasickej Desperados stratégie alebo v akčnom prevedení.
7.Hudba:9/10  Vytvára celkové napätie hry a je dosť pôsobivá.
8.Intrá:4/10   Jedná sa o úvodné videá ktoré prebiehajú za každou misiou... Sú proste málo obohatené a komiksové. Sem tam sa vyskytne nejaké normálne spracované video, konkrétne sa jedná o dve videá. Intro a Outro. Desperados 1 ich mala omnoho viac a boli animované nie komiksové,, a to je čo povedať keď Desperados Wanted Dead Or Alive vyšla v skorom roku 2001.
9.zvuky:7/10 Skoro všade som sa dočítal že hra má strašný dabing no ja v ňom chyby a zlú kvalitu nevidím. 
10.HW nároky:8/10: No všade je napísané že hra vyžaduje minimum:CPU 2,0 GHz, 512 MB RAM, 128 MB grafickú kartu na takejto konfigurácii si vôbec neužijete hru, pretože  vám to bude trhať o sto šesť a to pri väčšine pásážách. Mne to na Ram 768MB a grafickej 256MB s procesorom 1,75GH sekalo aš aš. Takže podľa mňa ak si chcete užiť hru tak vám treba: min.1GB ramka grafická 256MB a procesor zhruba 2,2Ghz.
11.na záver: Hra v grafike nikam nepokročila i keď má niekoľko dobrých zmien a nápadov. Postavy sú obohatené o vlastnosti a charaktery čo ma dosť teší. Vlastnosti nepriatelských banditov sú oveľa schopnejšie a múdrejšie oproti druhému diel. Ovládanie zostáva v rovnakej miere pohody. Hudba je presne rovnaká ako v dvojke a dobre zachytáva westernové prostredie. Videá čiže intrá sú presne ako v Desperados 2, komiksového charakteru. Mne sa hra osobne dosť páči. Odlišuje sa v lepšom svetle od dvojky a nie je vylepšená len o názov Helldorado. Čiže hru hodnotím na 86%. Dúfam že sa v budúcnosti dočkáme ešte ďalšieho titulu tejto zaujímavej westernovky.
 

Viac info ohľadom Helldorada:

Po malej odmlke sa známy John Cooper vracia so všetkými jeho priateľmi, či kumpánmi na ceste Divokým Západom preplnenej vrahmi, únoscami a inými pofidérnymi individúami. Názov zmenou prešiel, len či sa to isté stalo aj s hrou...
http://www.abcgames.sk/udaje/screenshoty/1147/114772.jpg http://www.abcgames.sk/udaje/screenshoty/752/75226.jpg

Naznačil som teda, že z pôvodného názvu Desperados sa stalo Helldorado, ale hráči ktorí mali čo dočinenia s druhým dielom tohto titulu určite už poznajú zázemie postáv i systém hry. Pre úplnosť a ostatných si to v krátkosti trochu zopakujme - hlavný hrdina John Cooper je majstrom v narábaní s revolverom, zbraňou neodolateľnej Kate O' Hara sú jej ženské vnady a "všemocná" pudrenka, silák Pablo Sanches preferuje pasce a slabosť nepriateľov na Tequilu, menší pyroman Sam Williams sa rád hrá s výbušninami a bez Winchestrovky nespraví ani krok, svojský Doc McCoy si rád preklepne "pacientov" trochu iným spôsobom a napokon indián Hawkeye je typický svojim lukom a tomakawkami.

A práve o spomínanom pánovi doktorovi sa príbeh Helldorada bude i točiť a že to nebude priamočiara dejová línia sa isto presvedčíte po prvých pár minútach hry. Začne sa to obyčajným pokusom o vyslobodenie McCoya z väzenia, pokračuje jeho únosom a následným podaním smrteľného jedu a končí...no, na to si budete musieť už prísť sami. Tešiť sa môžete na množstvo zvratov, neočakávaných udalostí, notorický známe postavy, ale aj nové prírastky a samozrejme taktiku, bez ktorej nie je možné dokončiť misiu.

http://www.abcgames.sk/udaje/screenshoty/794/79483.jpg

A pri taktike aj ostaneme, keďže v nej sa udialo asi "najviac" zmien oproti predošlému dielu. Respektíve sa jedná o menšie, či väčšie drobnosti a pár úplných noviniek. Hráčom je istotne známe, že bez spolupráce všetkých postáv sa nedostanete nikde, teraz si ale môžete jednotlivé kroky naplánovať pri pozastavenej misií a zadať úlohy jednotlivým postávam. Naozaj veľmi pekná záležitosť a ešte väčšia radosť sa na temer filmovú sekvenciu pozerať, ale tento systém má jednu muchu a tou je chaotickosť. Pre lepšie pochopenie, chaotickosť len sprvu kým si na to zvyknete, ale po pár neúspešných pokusoch sa dá tento oriešok prekusnúť a vy sa hravo pustíte do plnenia úloh.

Ďalšou výraznou novinkou, ktorá ide rukou v ruke so spomínaným plánovaním pohybov sú kombá. V prípade, že dve postavy vedia rovnaké a práve je vhodný moment na využitie tejto vlastnosti, rozpúta sa pred vami pestré divadlo. Ako príklad spomeniem prekvapenie nepriateľa a ich zneškodnenie/zviazanie/omráčenie podľa potreby a nutnosti alebo dvojitú streľbu, či mnoho iného. Tento aspekt značne napomáha akčnému razeniu hry, ktoré je po väčšinu času dané do úzadia na úkor taktiky, zakrádania sa a typu misií. Dôležitý je ale aj pohľad tretej osoby, vďaka ktorému sa doslova vžijete do jednej z postáv a je na vás, či sa budete len pohybovať a kochať sa prostredím, svojou zbraňou alebo Kate z blízka..


V ohľade ovládania sa absolútne nič nezmenilo, možno na pár nepatrných zmien, ktoré viac-menej nestoja za reč. To isté platí aj pri grafickom kabátiku, čo už za tú reč stojí a možno až priveľmi. Je obrovskou škodou, že autori nezapracovali trochu viac na výzore ich milovaného "tretieho potomka" a ponechali starý engine s drobnými zmenami. Objavujú sa nedostatky spomínané už dávno, teda vlastne zostávajú. Prostredie, v ktorom sa nachádzate si môžete ľubovolne priblížiť, oddialiť alebo rotovať do všetkých strán, takže prehľad zostal zachovaný, čo je pre taktiku bez výnimiek nutné.

Dodám snáď len toľko, že hudobný podmaz je ako aj v predošlom diely na dobrej úrovni, piesne sú vhodne situované a zbytočne neprehlušujú všetko, ale naopak dotvárajú atmosféru napätia, boja a zakrádania sa húštinou.

http://www.abcgames.sk/udaje/screenshoty/794/79482.jpg
http://www.abcgames.sk/udaje/screenshoty/794/79477.jpg http://www.abcgames.sk/udaje/screenshoty/1147/114771.jpg

Helldorado, ako som už v úvode spomenul prešlo najmä zmenou názvu a z väčšej časti sa zmenil len ten, čo je obrovská škoda. Na druhú stranu sa stretávame s pár veľmi dobrými novinkami, chytľavým príbehom, ktorý nepustí po dlhé hodiny a pre Desperados typickou taktikou, bez ktorej sa nepohnete ani krok. Keď si to zhrnieme, máme tu Desperados 2 s novým obsahom a pár vylepšeniami, ergo kvalitný titul s obdobnými chybami a výraznými plusmi na strane druhej. Snáď len sa dočkáme niečoho naozaj nového v ďalšom diely.
+ Skvelá hratelnosť, HW nároky ,Samostatne spustitelné. „Combo“ a „quick“ akcia,pútavý príbeh,prostredie,
- Zastaralá vizualizácia. Občas obtiažne, spracovanie videí, charakter protivníka

Naše hodnotenie: 86%

http://www.abcgames.sk/udaje/cd_obaly/109/10926_d1.jpg

                               

 
TOPlist